Jakie jest przeznaczenie rowerów trekkingowych?

Jakie jest przeznaczenie rowerów trekkingowych?

Rowery trekkingowe niekiedy nazywane także turystycznymi są znane ze swojej wszechstronności. Choć jednak cieszą się rosnącą popularnością, nadal dość często możemy spotkać się z pytaniem o to, do jakiej jazdy sprawdzają się najlepiej i jakie są ich zalety i wady. Warto uporządkować wiedzę na ich temat. To najlepszy sposób na uzyskanie odpowiedzi na inne ważne pytanie dotyczące tego, czy rowery trekking sprawdzą się także w naszym przypadku.

Komfort na pierwszym planie

Próba wymienienia najważniejszych cech rowerów trekkingowych zwykle kończy się wskazaniem na ich wygodę i funkcjonalność. Nie są to modele przeznaczone do ścigania, nawet kupując markowe rowery trekkingowe Kand należy więc liczyć się z tym, że najlepiej sprawdzą się wykorzystywane w celach typowo rekreacyjnych. Co warte podkreślenia, trudno o taką nawierzchnię, z która mogłyby sobie nie poradzić. Nie musimy więc jako ich właściciele obawiać się ani poruszania się po drogach asfaltowych, ni wyjazdów w teren.

Rowery trekkingowe 28 cali to także wymarzone rozwiązanie dla tych osób, które już w momencie zakupu lubią cieszyć się rozwiązaniem gotowym do jazdy. Posiadają zwykle od samego początku szereg przydatnych akcesoriów, w tym choćby dynamo, błotniki oraz bagażnik. Nie są tanie, nie trzeba jednak obawiać się, że zaraz po zakupie staniemy przed koniecznością ich podrasowania.

Rowery na dłuższe wycieczki

Firmy, które oferują rowery trekkingowe, rekomendują je przede wszystkim tym osobom, które lubią pokonywać dłuższe trasy. Umożliwia to skierowany nieco w górę spornik kierownicy, a także siodełko, które jest lekko obniżone w porównaniu do klasycznych, miejskich jednośladów. Jazda rowerem trekkingowym jest komfortowa, a kolarz nie męczy się nawet wtedy, gdy trasa nie tylko jest długa, ale i wiedzie przez wymagający teren.