Zalety i wady rowerów trekkingowych

Zalety i wady rowerów trekkingowych

Na liście najpopularniejszych dziś rowerów modele trekkingowe cieszą się szczególnie dużą popularnością. Zapotrzebowanie na rowery trekking zgłaszają zresztą nie tylko profesjonaliści, ale również osoby jeżdżące amatorsko na dwóch kółkach. Odpowiedź na pytanie o to, na co zwracać szczególną uwagę podczas ich wyboru nie jest jednak prosta.

Jak wiele innych, również rowery trekkingowe budzą kontrowersje, a sami ich posiadacze potrafią długo i żarliwie spierać się na temat tego, na jakie elementy ich wyposażenia dobrze jest zwracać szczególną uwagę. Jeszcze zanim sami zaczniemy uczestniczyć w sporach, zadajmy sobie pytanie o zalety i wady tego rodzaju jednośladów.

Zalety rowerów trekkingowych

Rowery trekkingowe 28 cali zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że są rozwiązaniami uniwersalnymi. Czasem możemy usłyszeć, że ich kupowanie nie ma większego sensu, jeśli nie planujemy długich wycieczek. Prawdą jest jednak to, że rowery trekkingowe sprawdzają się nie tylko na dłuższych, ale także na krótszych trasach. Warto pamiętać także o tym, że rowerem trekkingowym można pokonać trasy o różnym poziomie skomplikowania.

Skojarzenie z rowerem górskim nie jest tu przypadkowe. Model w swojej trekkingowej wersji również poradzi sobie tam, gdzie trasy utwardzone należą do rzadkości. Co więcej, bez trudu zamontujemy do niego nie tylko bagażnik, ale również specjalne sakwy, które przydadzą się podczas dłuższych wypadów.

Czy rower trekkingowy ma wady?

Podobnie jak inne ich rodzaje, także rowery trekkingowe mają pewne niedoskonałości. Wiele osób rezygnuje z ich zakupu choćby dlatego, że ceny takich jednośladów można uznać za dość wygórowane. Dotyczy to zwłaszcza markowych rozwiązań takich, jak rowery trekkingowe Kands.