Jakie są podstawowe zalety picia kawy?

Jakie są podstawowe zalety picia kawy?

Zdecydowana większość ludzi – bez względu na kraj pochodzenia i mieszkania – nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy. Ten aromatyczny i smaczny napój nie tylko potrafi obudzić, ale też optymistycznie nastawić na resztę dnia. I tu pojawia się jedno z podstawowych pytań – jaką kawę najlepiej pić? Odpowiedzi jest bardzo wiele – w zależności od gustów i indywidualnych upodobań. Jednak nie ulega wątpliwości, iż bardzo dużą popularnością cieszą się kawy ziarniste. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż mają one bardzo wiele zalet.

Po pierwsze – naturalny smak i aromat

Kawy ziarniste charakteryzują się jedną ogromną zaletą – mają bardzo naturalny smak i aromat. Nic nie smakuje i pachnie tak jak świeżo palona kawa, która jest przygotowywana w ekspresie lub kawiarce. Bezpośrednie zmielenie kawy przed jej przygotowaniem sprawia, iż jej aromat nie zdąży się ulotnić i trafia wprost do kubka bądź filiżanki. I nie ma tu znaczenia, czy jest to brazylijska, gwatemalska czy polska kawa ziarnista – każde pachnie i smakuje absolutnie wyjątkowo.

Po drugie – właściwości zdrowotne kawy ziarnistej

Ziarnista kawa naturalna jest zdecydowanie zdrowsza od tej mielonej czy rozpuszczalnej. Przetworzona kawa traci swoje właściwości już kilka godzin po jej zmieleniu. Dlatego też – w celu zachowania jej wszystkich właściwości – warto ja mielić przed samym spożyciem.

Po trzecie – pobudza i dodaje energii

Kawy ziarniste charakteryzują się jeszcze jedną zaletą – doskonale pobudzają i wpływają na zwiększenie koncentracji. Dzieje się to dzięki zawartej w niej kofeinie, która nie ulatnia się w kawie ziarnistej. Dlatego też wypicie świeżo zmielonej i przygotowanej kawy jest zalecane przed wyjściem do pracy, po nieprzespanej nocy czy podczas przygotowań do egzaminów.

Kawy ziarniste mają szerokie grono swoich zwolenników. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż są smaczne, aromatyczne i zdrowe. A filiżanka takiej kawy rozbudza, usuwa zmęczenie oraz poprawia nastrój i samopoczucie.