Rękawice ochronne dla pracowników różnych branż

Rękawice ochronne dla pracowników różnych branż

Wiele osób wykonuje pracę na stanowiskach, na których ochrona rąk jest konieczna. Rękawice ochronne są więc jednym z najbardziej popularnych, a jednocześnie podstawowych środków ochrony indywidualnej pracownika. Odpowiednio dobrane rękawice robocze zapewniają bezpieczeństwo i komfort w pracy.

Jakie rękawice ochronne wybrać?

Rękawice ochronne to bardzo zróżnicowana kategoria produktów. Rękawice robocze zaprojektowano bowiem tak, aby mogły być wykorzystywane przez pracowników różnych branż. W sprzedaży znajdują się między innymi:

  • rękawice ocieplane;
  • rękawice robocze skórzane;
  • rękawice antystatyczne.

Rękawice ocieplane chronią dłonie przed działaniem niskim temperatur. Wysokiej jakości rękawice ocieplane mogą chronić także przed innymi czynnikami. Ognioodporne rękawice ocieplane używane są przez spawaczy. Rękawice antystatyczne przeznaczone są dla pracowników zakładów lotniczych, montażystów i serwisantów sprzętu komputerowego.

Jakie rękawice ochronne wybrać?

Rękawice robocze skórzane, ale także wszystkie inne rodzaje rękawic ochronnych można używać nie tylko w miejscu pracy, ale także w domu. Wszystkie rękawice ochronne odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania. Są wytrzymałe i naprawdę bardzo trwałe.

Pochodzą od sprawdzonych krajowych i zagranicznych producentów. Są podzielone na trzy klasy. W zależności od tego, do jakiej klasy je zakwalifikowano zapewniają różny stopień ochrony. Podstawową ochronę zapewnia rękawice I klasy, a najwyższą te z III klasy. Ochronę umiarkowaną gwarantują rękawiczki II klasy.