Czy to jest zdrowa opcja?

Czy to jest zdrowa opcja?

Sofy z funkcją spania są niezwykle popularne. Powód tej popularności jest w pełni oczywisty. Takie nowoczesne meble pozwalają po prostu na zdobycie kilku dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni użytkowej poprzez wykorzystywanie tego samego miejsca na dwa sposoby.

W dzień jest to zwykła sofa, a w nocy sofy rozkładane z funkcją spania zamieniają się w niekiedy całkiem przepastne łóżka. Stare powiedzenie twierdzi jednak, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest tak naprawdę do niczego. Jak jest w tym przypadku? Czy sofy z funkcją spania to rozwiązanie dla nas dobre i zdrowe?

Na sofie z funkcją spania

Sofy z funkcją spania oferują nam w zasadzie to samo, co większość typowych łóżek. Pojawiają się oczywiście pewne kompromisy, ponieważ zazwyczaj kanapy rozkładane nie posiadają równie rozbudowanego miejsca do spania, co klasyczne łóżka. Pojawia się problem z wymianą materaca, ale jeśli porównać je chociażby z łózkami kontynentalnymi, aż takich wielkich różnic nie zauważymy.

Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by na sofy do spania nałożyć kolejny materac na takiej samej zasadzie, jak na materacu wbudowanym w typowym łóżku kładziemy dodatkowy materac do spania.

Wniosek o sofach z funkcją spania

Czy zatem realnie coś tracimy stawiając na wersalki do salonu posiadające funkcję spania? Raczej nie, chociaż trzeba mieć na uwadze, że sofa, na której będziemy spać, będzie się niszczyła szybciej niż sofa, na której tylko od czasu do czasu usiądziemy. Pod względem jakości spania jedynym realnym problemem będzie tylko to, że są sofy z różnych materiałów. Oznacza to tyle, że jeśli wybierzemy sofę niewygodną, to o wygodnym śnie możemy zapomnieć. To samo tyczy się też łóżek.