Szeroki wybór kabli

Szeroki wybór kabli

Producent kabli oferuje nam kable różnego rodzaju, które są przeznaczone do realizacji zmiennych celów. Czym różnią się od siebie przewody elektryczne?

Zakup kabli od producenta

Kabel SIP oznacza „samonośny drut izolowany” i ma go w ofercie każdy producent kabli i przewodów. Oznacza to, że samonośny izolowany drut jest w stanie wytrzymać wpływ znacznych obciążeń mechanicznych. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że izolacja SIP wykonana jest z usieciowanego polietylenu, który jest odporny na wilgoć i bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zakres jego zastosowania staje się oczywisty: jest to kabel uliczny do linii energetycznych i rozgałęzień dla poszczególnych wejść.

Powoli zastępuje wcześniej nieizolowane druty aluminiowe A i AC, które były szeroko stosowane do tych celów. SIP to kabel aluminiowy, którego rdzenie nie mają wspólnej izolacji. Liczba rdzeni nie jest bezpośrednio wskazana w oznaczeniu tego drutu – podany jest tylko numer artykułu, w którym wszystkie dane są szyfrowane.

Sprawdzone kable i przewody

Producent przewodów zaoferuje nam także przewód sterowniczy czy kabel sterowniczy oraz PVA – drut miedziany w połączeniu z izolacją winylową. Osłonę wykonano w taki sposób, aby wypełniała przestrzeń między rdzeniami, co nadaje drutowi wysoką wytrzymałość. Liczba rdzeni wynosi od dwóch do pięciu, a przekrój każdego z nich wynosi od 0,75 do 16 mm kwadratowych. Drut wytrzymuje wiele cykli gięcia, do 3000 razy gwarantowanych. Kolor skorupy jest biały. Kolor rdzenia: czerwony, czarny, pomarańczowy, niebieski, szary, brązowy, zielony, żółty, żółto-zielony.

Drut PVA jest szeroko stosowany w życiu codziennym jako przewody zasilające różnych urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak czajniki elektryczne, a także przedłużacze. Jest przeznaczony do pracy w obwodach prądu przemiennego o częstotliwości 50 Hz i napięciach do 380 woltów; dlatego drut PVA jest również stosowany w sieciach, w których wymagany jest elastyczny przewód do okablowania systemów oświetleniowych, gniazd itp. Elastyczność jest jedną z najważniejszych zalet tego drutu.