Sofy i fotele do spania

Sofy i fotele do spania

Nie ważne, jak wielkie jest nasze mieszkanie i ile pokoi mamy do dyspozycji w naszym domu. Dodatkowa przestrzeń jest zawsze na wagę złota i wszystkie nowoczesne meble biorą ten aspekt pod uwagę. Staramy się uzyskać jak najwięcej przestrzeni użytkowej na różne sposoby. Czasami prostymi trikami wizualnymi, które tylko udają, że miejsca jest więcej, a najczęściej próbujemy w jednym miejscu zrealizować więcej funkcji, dzięki czemu każdy metr kwadratowy możemy liczyć za dwa. Znakomitym rozwiązaniem wspierającym ten cel są sofy z funkcją spania.

Jak to działa?

Technologia jest tutaj banalnie prosta, ponieważ sofy do spania uzyskują swoją dodatkową funkcjonalność zazwyczaj dzięki zastosowaniu pary zawiasów. Zamiast połączenia siedziska z oparciem w sposób stały, sofy rozkładane z funkcją spania posiadają specjalny zawias z zaczepami, którego rozłożenie umożliwia ułożenie siedziska i oparcia w pozycji horyzontalnej.

Powstaje w ten sposób duże łóżko, a do tego najczęściej pod nim kanapy rozkładane posiadają dużą szufladę, w której zmieści się nie tylko pościel, ale także inne rzeczy. Na bardzo podobnej zasadzie, jak wersalki do salonu, działają też fotele. Trzeba jedynie mieć na uwadze, że fotele to najczęściej rozwiązania znacznie mniejsze, więc należy je traktować jako łóżko pojedyncze.

Alternatywne metody rozsuwania

W tego typu wersalkach i fotelach dominują zawiasy, ale coraz częściej pojawiają się opcje alternatywne, które pozwalają nam na rozsuwanie sofy w trochę inny sposób. Wbrew pozorom, nie jest to jednak ulepszenie tej opcji, ale raczej dopasowanie jej do sytuacji, gdzie nie ma dość miejsca, by wykonać pełny zamach oparciem, czego wymagają zawiasy.