Przedłużanie rzęs – jakie są metody i jak się przygotować?

Zabieg przedłużania rzęs potrafi pięknie podkreślić oko, nadając mu zmysłowy wygląd. Metoda wykonania i to, jak pielęgnować przedłużane rzęsy po zabiegu jest kluczowe, aby hipnotyzujący efekt utrzymał się jak najdłużej. W końcu każda kobieta chce, aby jej rzęsy były bujne i gęste, co niestety nie zawsze pokrywa się z tym, czym obdarzyła je natura. Z pomocą przychodzi przedłużanie rzęs i różne metody, które zapewnią pożądany efekt. Którą z nich najlepiej wybrać i jak przygotować się do zabiegu?

Metody przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs to zabieg, który polega na doklejeniu jednej lub nawet kilkunastu rzęs syntetycznych do pojedynczej rzęsy naturalnej. Doczepiane rzęsy nie tylko uwydatniają spojrzenie, ale także są oszczędnością czasu, ze względu na brak potrzeby malowania ich tuszem.  Dobranie odpowiedniej metody przedłużania rzęs zależy od efektu, jaki chce uzyskać klientka. W zależności od techniki wykonania może być on bardziej spektakularny lub delikatny. Istnieje wiele różnych metod przedłużania rzęs, z których możemy wyróżnić m.in.:

Rzęsy 1:1

Metoda przedłużania rzęs 1:1 polega na doklejeniu jednej rzęsy sztucznej do jednej prawdziwej. Celem metody jest zagęszczanie rzęs, dając jednocześnie naturalny i subtelny efekt.

Rzęsy 2D (2:1)

Do jednej naturalnej rzęsy doczepiane są dwie syntetyczne, co znacznie zwiększa ich objętość, tworząc z włosków piękny wachlarz.

Rzęsy 3D (3:1)

Efekt, jaki zapewnia ta metoda, jest zdecydowanie bardziej wyrazisty. Polega na doklejeniu do rzęsy naturalnej trzech rzęs sztucznych, które powinny się układać w kształt litery „W”.

Hollywood Effect – rzęsy 4D

Zabieg polega na doczepieniu kępki czterech rzęs do jednej naturalnej. Użyte do zabiegu metodą Hollywood rzęsy są cieńsze u nasady i na końcach, pozostając grubsze w środkowej części włosa. Dzięki temu zabieg daje bardzo naturalny, ale jednocześnie spektakularny efekt a całość wygląda lekko, świeżo i zmysłowo.

Russian Volume – rzęsy 8D

Ekstremalna metoda przedłużania i zagęszczania rzęs, nadająca maksymalną objętość. Potocznie zwana także jako metoda 8D polega na doczepieniu aż 8 rzęs sztucznych do jednej naturalnej. Przeznaczona jest dla kobiet odważnych i pewnych siebie.

Czy przedłużone rzęsy wpływają na nasze naturalne?

Wątpliwości przed zabiegiem związane z obawą o kondycję naturalnych rzęs często zniechęcają do przedłużenia rzęs. Nie ma jednak powodu do zmartwień, ponieważ odpowiednio wykonana stylizacja i zabieg zagęszczenia rzęs nie wpływa negatywnie na stan naturalnych włosków.
Zdarza się, że doczepione rzęsy są zbyt ciężkie dla naturalnych, lub podczas nieprawidłowej aplikacji doszło do ich sklejenia. Dlatego tak ważne jest to, jaki salon kosmetyczny wybierzemy. Warto zwrócić uwagę na opinie o miejscu i upewnić się, że stylistka, która będzie wykonywać zabieg, ma odpowiednie uprawnienia i certyfikaty. W profesjonalnych rękach nie musimy obawiać się o żadne niedociągnięcia. Jeżeli mieszkasz w Trójmieście i chcesz zdecydować się na przedłużanie i zagęszczanie rzęs, wybierz nasz salon kosmetyczny w Gdyni. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, dbając o pełen profesjonalizm.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przygotowując się do zabiegu przedłużania rzęs, należy pamiętać o braku makijażu na rzęsach i powiekach. Warto wykonać demakijaż w domu, dokładnie oczyszczając okolice oczu z  resztek makijażu i po przyjściu do salonu przejść od razu do zabiegu. Doczepianie rzęs jest czasochłonnym zabiegiem i potrafi trwać nawet do czterech godzin, dlatego warto wcześniej zjeść posiłek i wypocząć.
Klientki, które mają naturalnie jasne rzęsy, mogą zdecydować się na hennę rzęs przed zabiegiem. Barwienie włosków wyrówna i lekko przyciemni kolor co znacznie ułatwi prace stylistce.

Jak pielęgnować rzęsy po zabiegu?

Wiele klientek decydując się na zabieg, zastanawia się, jak myć przedłużane rzęsy i jak je odpowiednio pielęgnować, aby zachować efekt jak najdłużej. Pierwsze dwie doby po zabiegu są szczególnie ważne. Chcąc nie naruszyć rzęs należy przede wszystkim unikać:

  • dużej wilgoci.
  • pary wodnej,
  • ciepła suszarki,
  • wystawiania rzęs na działanie strumieni wody,

Do demakijażu należy zastosować lekki płyn micelarny bez zawartości olejku, aby usuwanie makijażu było delikatne. Unikać trzeba także pocierania oczu, co może zdeformować efekt zabiegu przedłużania i sprawić, że rzęsy odpadną szybciej. Efekt przedłużania rzęs utrzymuje się przez ponad miesiąc i po tym czasie należy udać się do kosmetyczki na uzupełnienie ubytków.

Profesjonalnie wykonany zabieg

Zanim zdecydujemy się na doczepiane rzęsy, warto dokładnie sprawdzić salon, w jakim wykonywany będzie zabieg. Aby efekt był zadowalający i utrzymywał się długo w dobrym stanie, konieczne jest profesjonalne podejście. Jeżeli nie wiesz jaka technika przedłużania rzęs będzie dla Ciebie odpowiednia – skontaktuj się z nami i umów się na przedłużanie rzęs w Gdyni! Nasze profesjonalne stylistki dobiorą metodę, która podkreśli Twoją budowę oka i nada Twoim rzęsom spektakularny wygląd.