Zalety ekologicznego paliwa stałego

Zalety ekologicznego paliwa stałego

Ekogroszek Ogień to produkt, który sprawdzi się idealnie w sezonie grzewczym. Jest to paliwo stałe w postaci drobnego groszku, ziaren – stąd jego nazwa. Taki rodzaj produktu jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, gdyż nie tylko łatwiej byłoby go nabrać ręcznie do pieca, ale przede wszystkim może być on używany w automatycznych podajnikach paliwa.

Mieszkańcy danego domu nie muszą się zatem martwić ciągłą koniecznością dokładania do pieca – system robi to samodzielnie. Trzeba tylko uzupełniać zapas, by podajnik miał jak pracować. Ekogroszek Ogień to jeden z rodzajów ekogroszku, czyli paliwa przeznaczonego do spalania w niskoemisyjnych piecach. Co warto wiedzieć o tym produkcie? Jakie zalety posiada?

Czym właściwie jest ekogroszek?

Nie bez powodu sprzedaż ekogroszku stale wzrasta. Coraz więcej osób jest zainteresowanych dbaniem o środowisko naturalne i kwestiami ekologii. Po co wybierać produkty nieekologiczne, jeśli możemy kupić ekologiczne paliwo do ogrzewania budynków? Ekogroszek wytwarzany jest z węgla kamiennego lub brunatnego. Jego spalanie jest bezpieczniejsze dla środowiska. 

Ekogroszek – dlaczego warto go mieć?

Wiele osób kupuje węgiel hurtowo. Trudno się dziwić, skoro ma on zapewnić ciepło w sezonie jesienno-zimowym. Musi ogrzać cały budynek, a z uwagi na fakt, że musi wystarczyć na długi czas, trzeba zamówić większe jego ilości. Ekogroszek Ogień to jeden z najlepszych produktów na rynku. Jest doskonałym wyborem dla naprawdę wymagających osób.

Nadaje się do kotłów z automatycznymi podajnikami paliwa, zawiera minimalną ilość siarki, sprzedawany jest w wygodnych, 25 kg opakowaniach, a także wytwarza niewielką ilość popiołu. Wszystko to sprawia, że korzystanie z niego jest niesamowicie wygodne i proste.