Mieszkania na poznańskim rynku pierwotnym

Mieszkania na poznańskim rynku pierwotnym

Bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku, ile zarabiamy i jakie są nasze plany na przyszłość, zwykle marzymy o własnym kącie. Nowe mieszkania Poznań jawią nam się jako szczególnie interesująca propozycja, choć często jesteśmy przekonani, że nie stać nas na nie.

Czy rzeczywiście wówczas, gdy w grę wchodzą mieszkania Poznań rynek pierwotny odgradza się zaporowymi cenami? Warto przekonać się o tym osobiście analizując przygotowane z myślą o nas oferty.

Mity na temat nowych mieszkań

Jednym z najczęściej pojawiających się mitów jest ten, zgodnie z którym mieszkania Poznań sprzedawane na rynku pierwotnym są drogie. Z pewnością nie brakuje na nim nieruchomości, których ceny mogą być zaporowe. Przeważnie są to jednak apartamenty Poznań o podwyższonym standardzie.

Deweloperzy mają świadomość tego, że ich klienci mają zróżnicowane oczekiwania. Są więc w stanie dostosować się do nich. Mitem jest również przekonanie o tym, że nieruchomości Poznań sprzedawane na rynku pierwotnym to przede wszystkim kawalerki i mieszkania dwupokojowe tak ciasne, że korzystanie z nich jest niemal niemożliwe. Już pobieżna analiza ofert uświadamia, że nie dominują wcale mieszkania o niewielkim metrażu.

Jak szukać mieszkań na rynku pierwotnym?

Najbardziej naturalnym sposobem na szukanie mieszkań na rynku pierwotnym wydaje się analiza propozycji przygotowanych przez kolejnych deweloperów. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że jest to metoda czasochłonna. Jakby tego było mało, wymaga także dobrej znajomości rynku, co również może stanowić dla nas pewien problem.

Warto zastanowić się więc również nad skorzystaniem ze wsparcia pośrednika, który nie tylko zbiera oferty od deweloperów, ale również jest w stanie negocjować, wspólnie z nami, cenę kolejnych mieszkań.