Dobrej jakości kawa – jaką wybrać?

Dobrej jakości kawa - jaką wybrać?

Jaką kawę wybrać? Mieloną czy ziarnistą? Czy kawa kupiona w popularnych marketach jest dobra jakościowo czy może lepiej zdecydować się na taką z palarni lub specjalnych sklepów, gdzie sprzedawana jest wyłącznie kawa naturalna? Podpowiadamy, gdzie najlepiej szukać małej czarnej, aby zadowoliła nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Zalety kawy ziarnistej

Kawy ziarniste mają znaczącą przewagę nad tymi mielonymi. Zmielone ziarna kawy tracą wiele ze swojego smaku i aromatu nawet już kilka godzin po zmieleniu. Nietrudno się więc domyśleć, że kawa mielona, która leży przez wiele dni, a czasem nawet tygodni na sklepowej półce, nie będzie mieć takiej jakości jak jej odpowiednik w ziarnach, który zmielimy bezpośrednio przed zaparzeniem. Jeszcze więcej smaku i aromatu ma w sobie świeżo palona kawa. Najlepiej kupić ją w specjalnej palarni, wtedy będziemy mieć pewność, że ziarna były wypalane stosunkowo niedawno.

Sklep z kawą craftową

Palarnia oraz sklep to miejsce gdzie można znaleźć najwyższej jakości gatunki świeżo palonej kawy, akcesoria potrzebne do jej przygotowania, a także różne gatunki herbaty.

Do wyboru jest wiele gatunków kaw z całego świata, a każda z nich wyróżnia się ciekawymi, niepowtarzalnymi aromatami. To wysokiej jakości polska kawa ziarnista, która jest wypalana na miejscu, niedługo przed sprzedażą, dzięki czemu klienci dostają świeży i aromatyczny produkt. Więcej informacji oraz ofertę kaw craftowych można znaleźć online.