Cyberbezpieczeństwo w Twojej firmie – monitoring serwerów

Cyberbezpieczeństwo w Twojej firmie - monitoring serwerów

Zarówno małe, jak i duże firmy, które w codziennej pracy wykorzystują komputery, powinny zainwestować w oprogramowanie, które gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych danych. Zdecyduj się na monitoring serwerów, który zapewnia bezpieczną infrastrukturę IT w firmie.

Monitorowanie pracy komputera

Bez względu na system, w którym pracuje dana firma, oprogramowanie kontrolujące działalność użytkowników będzie poprawnie funkcjonować. Monitoring serwerów pozwala na śledzenie i analizowanie ruchów, kontrolowanie stacji roboczych oraz rejestrowanie sesji terminalowych na następujących platformach:

  • MacOS,
  • Windows,
  • Linux,
  • Unix,
  • Citrix.

Ochrona danych wrażliwych

Każda czynność wykonywana na komputerze może mieć wpływ również na dane chronione, dlatego też wszystkie działania muszą być nieustannie monitorowane. Specjalne oprogramowania umożliwia rejestrację zarówno prac związanych z korzystaniem z aplikacji, jak i odwiedzanych adresów URL, a nawet naciśniętych klawiszy.

Działania podjęte przez monitoring serwerów

Oprócz śledzenie, a następnie analizowania danych, monitoring serwerów pozwala również na rejestrację przebiegu sesji każdego zalogowanego użytkownika, czyli z wszystkich punktów końcowych firmy. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że wrażliwe dane nie zostaną upublicznione lub skopiowane bez naszej zgody.

Podjęcie współpracy z zewnętrzną firmą, która zadba o bezpieczeństwo przechowywanych danych naszej firmy, w obecnych czasach wydaje się koniecznością. Specjalne przedsiębiorstwa gwarantują firmom zbudowanie infrastruktury bezpieczeństwa, aby mieć pewność niezawodności systemów oraz ochrony przechowywanych danych.