Monitoring serwerów – sposób na bezpieczeństwo w pracy

Monitoring serwerów - sposób na bezpieczeństwo w pracy

Szukasz skutecznej metody kontrolowania endpointów o różnym typie? Zdecyduj się na monitoring serwera, by mieć gwarancję bezpieczeństwa użytkowania z internetu. Skorzystaj z oferty firm, które zajmują się monitorowaniem aktywności użytkowników danego serwera.

Systemy serwerów

W jakich platformach monitoring serwerów pozwala na śledzenie aktywności pracowników? Wyróżnia się następujące systemy, na których może działać oprogramowanie analizujące działalność użytkowników:

  • Unix,
  • Citrix,
  • Linux,
  • MacOS,
  • Windows.

Co tak naprawdę daje korzystanie z oprogramowania monitorującego serwer?

Przede wszystkim daje gwarancję bezpieczeństwa poprzez rejestrację obrazu z ekranu komputera użytkownika czy pracownika, a także umożliwia w czasie rzeczywistym podgląd sesji użytkownika. Dzięki temu rozwiązaniu możemy uzyskać dostęp do przechwytywanych metadanych, a także otrzymywać alerty dotyczące zagrażających stron i ewentualnych niebezpieczeństw czyhających w cyberprzestrzeni.

Bezpieczeństwo czy kontrola?

Współczesne przedsiębiorstwa, które swoją pracę w dużej mierze opierają na działalności internetowej i pracy na komputerach, wymagają zastosowania innych środków ostrożności. Monitoring serwerów poprzez kontrolowanie zapewnia bezpieczeństwo prowadzonych działań. Umożliwia podglądanie zalogowanych użytkowników w czasie rzeczywistym, jak i korzystanie z archiwalnych nagrań sesji RDP.

Bezpieczeństwo czy kontrola? Przede wszystkim ochrona danych wrażliwych, które są przechowywane na firmowych serwerach.