Wybieramy pierwsze łóżeczko dla dziecka

Wybieramy pierwsze łóżeczko dla dziecka

Noworodki i niemowlęta w łóżeczku spędzają bardzo dużo czasu. Jest to więc w dziecięcym pokoju niezwykle ważny mebel. Dlatego też rodzice muszą pamiętać o tym, że łóżeczko dla dziecka musi być zarówno wygodne, jak i bezpieczne. Jak wybrać pierwsze łóżeczko wśród mnóstwa modeli, które dostępne są na rynku? Jak wybrać pierwsze łóżeczko dla swojego dziecka, aby czuło się w nim komfortowo?

Cechy łóżeczka dla najmłodszych

Postaramy się podpowiedzieć jak wybrać pierwsze łóżeczko. Łóżeczko dla dziecka musi być po pierwsze bezpieczne. Przy wyborze łóżeczka odpowiedzialni rodzice powinni interesować się tylko tymi modelami, które zostały wykonane zgodnie z normą PN-EN 716-1 oraz tymi, które mają stosowane certyfikaty i atesty. Drugą ważną kwestią jest to, aby łóżeczko miało odpowiednie wymiary. W sklepach dostępne są łóżeczka o standardowych wymiarach 120x60x70 centymetrów. Oprócz nich są także łóżeczka o większych wymiarach. Do wyboru są również łóżeczka, które gdy maluch podrośnie można łatwo przystosować tak, że zamienią się w tapczanik.

Ważne elementy przy wyborze

Łóżeczka dla noworodków i niemowląt nie mogą mieć żadnych zadziorów i ostrych kantów. W przypadku modeli ze szczebelkami bardzo ważna jest odległość pomiędzy poszczególnymi szczebelkami. Musi być ona taka, aby nie uwięzła pomiędzy nimi główka. Niektóre modele łóżeczek mają kółka. Wybierając łóżeczko na kółkach koniecznie należy sprawdzić, czy można je zablokować – łóżeczko musi być stabilne. Odrębna kwestia to odpowiedni materacyk do łóżeczka.