Wybieramy odpowiednie nawozy granulowane

Wybieramy odpowiednie nawozy granulowane

Jeżeli jesteśmy właścicielami niewielkiej działki uprawnej, sadu owocowego bądź gospodarstwa rolnego, doskonale wiemy jak ważną rolę w rolnictwie odgrywają dobrze dopasowane nawozy rolnicze. Do najlepszych nawozów można zaliczyć z pewnością nawozy granulowane, których mamy na rynku kilka rodzajów a każdy z nich nadaje się do uprawy innych rodzajów roślin.

Producent nawozów rolniczych w swojej ofercie posiada nawozy organiczne granulowane, nawozy mineralne, nawozy długo działające oraz nawozy jedno i wieloskładnikowe, a każdy z dostępnych nawozów może mieć zastosowanie całoroczne bądź sezonowe.

Działanie i zastosowanie nawozów granulowanych

W zależności od zapotrzebowania roślin, jakie posiadamy w swoim ogrodzie bądź w ogródku warzywnym, możemy powiedzieć, że nawozy granulowane mają różnorakie działanie i każdy z nich nadaje się do uprawy innych roślin. Najważniejszą cechą nawozów granulowanych, jest ich ekologiczność, dzięki czemu dostarczają wszystkim roślinom najcenniejszych składników odżywczych, a co najważniejsze nie szkodzą jakości i strukturze gleby. Nawozy naturalne granulowane to przede wszystkim kompost, gnojówka i obornik.

Stosowanie nawozów mineralnych

W rolnictwie są także stosowane nawozy mineralne, do jakich zaliczają się nawozy wapniowe, która jak sama nazwa wskazuje dostarczają do gleby i bezpośrednio roślin odpowiedniej ilości wapnia. Ten pierwiastek jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju poszczególnych roślin, dzięki zastosowaniu nawozu wapniowego mamy gwarancję zasilenia systemu korzeniowego rośliny, jak również zwiększamy wytrzymałość konkretnej rośliny podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, szczególnie w czasie mrozu. Hurtownia nawozów rolniczych posiada w ofercie pełną gamę nawozów granulowanych.