O czym pamiętać – wynajmując samochód?

O czym pamiętać - wynajmując samochód?

Pomyślnie wypełniłeś wszystkie dokumenty, otrzymałeś klucze do samochodu, umowę najmu i w razie potrzeby, nawigatora. Oczywiście podadzą ci numer parkingu i wskażą kierunek ruchu. Bardzo często, wraz z dokumentami i kluczami, oferowany jest wydrukowany schemat ścieżki do parkingu oraz miejsce, w którym stoi samochód. Każda wypożyczalnia samochodów Kraków powinna nas jednak poinformować jeszcze o kilku detalach.

Zwrot samochodu i jego sprawność

Jeśli chodzi o wynajem samochodów osobowych Kraków, to przede wszystkim zapytaj, gdzie będziesz musiał zwrócić samochód. Oczywiście najczęściej, gdy zbliżasz się na przykład do lotniska, musisz postępować zgodnie z regulaminem zwrotu na miejscu, ale jeśli odbierzesz i zwrócisz samochód poza lotniskiem, wygodniej będzie wiedzieć, gdzie oddać samochód.

Często w nawigatorach wydawanych przez wypożyczalnie programowany jest domyślny adres zwrotny. Następnie zrób kilka zdjęć swojego samochodu przed rozpoczęciem podróży. Z reguły jest to 8 zdjęć, 4 boki samochodu i 4 rogi. Jeśli zabierasz samochód w kraju o bardzo gorącym klimacie, zwróć uwagę na deskę rozdzielczą: dość często te części mogą pękać w wyniku silnego ogrzewania.

Tankowanie samochodu i parkowanie

Nie zapomnij zatankować samochodu, jeśli musisz zwrócić go z pełnym zbiornikiem, lub spróbuj zwrócić samochód z najmniejszą ilością paliwa, jeśli musisz go opróżnić. Zatrzymując się na wynajętym parkingu samochodowym (zwykle na tym parkingu są przechowywane samochody kilku firm), upewnij się, że zaparkowałeś samochód w miejscu przypisanym do ciebie.

W niektórych przypadkach pracownicy, którzy zabierają samochody wszystkich wypożyczalni w jednym miejscu, pracują na tych parkingach. Sprawdź, czy zostawiłeś swoje rzeczy w samochodzie (raczej trudno jest je później zwrócić ze względu na przepływ klientów), przekaż klucze pracownikowi firmy. Pracownik firmy sprawdzi zewnętrzny stan samochodu, przebieg, dostępność paliwa. Po tym, jak stwierdzi, że wszystko jest w porządkuć.