O czym pamiętać wybierając kurtkę motocyklową?

O czym pamiętać wybierając kurtkę motocyklową?

Czy na motocyklu jeździmy jedynie okazjonalnie, czy też korzystamy z niego regularnie, musimy pamiętać o tym, jak ważne jest odpowiednie ubranie. Dobrze dobrane buty, kurtka, spodnie oraz rękawiczki powiększają komfort jazdy, wpływają jednocześnie korzystnie na bezpieczeństwo i poziom czerpanej z jazdy przyjemności.

Jaki materiał wybrać?

Jedna z ważniejszych kwestii, która powinna być poruszana podczas dokonywania wyboru najlepszego rozwiązania, dotyczy tego, z jakiego materiału wykonana jest odzież motocyklowa. Skórzane kurtki i spodnie mają dziś konkurentów, coraz większą popularnością cieszą się bowiem również materiały tekstylne. Oczywiście, nadal to skóra jest uważana za szczególnie wartościową wówczas, gdy w grę wchodzi odzież na motocykl. Doceniana jest przede wszystkim jej wytrzymałość, choć warta podkreślenia jest także trwałość tego materiału. Tekstylia mają coraz większą grupę zwolenników przede wszystkim z uwagi na komfort ich użytkowania.

Kurtka – dla wygody i bezpieczeństwa motocyklisty

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, która odzież motocyklowa jest najważniejsza. Nie można jednak zaprzeczyć, że poszukiwania idealnej kurtki zajmują właścicielom motocykli szczególnie wiele czasu. Podczas dobierania tego ubrania do własnych potrzeb zwykle decydujące są indywidualne preferencje. Jest to jednak odzież motocyklowa, która ma być nie tylko wygodna, ale i bezpieczna. Nic więc dziwnego, że o ile jej fason i krój są uważane za kwestie drugorzędne, sporo uwagi przywiązuje się do ochraniaczy, w jakie jest wyposażona. Popularnie nazywa się je żółwiami. Sama ich obecność nie jest wcale dowodem na to, że mamy do czynienia z naprawdę dobrym rozwiązaniem. Ubrania naprawdę bezpieczne posiadają ochraniacze z odpowiednim atestem, wyjmowane tak, aby można było zamienić je na inne w przypadku uszkodzenia.