Nakładanie akrylu w narożnikach

Nakładanie akrylu w narożnikach

Idealnie gładkie ściany to marzenie nie tylko właścicieli nowych domów i mieszkań. Ten cel można dzisiaj osiągnąć korzystać z akrylu budowlanego – elastycznej, bardzo plastycznej masy uszczelniającej, która jest przeznaczona do spoinowania szczelin, pęknięć i rys. Sprawdza się więc nie tylko w przypadku nowych, ale także starych ścian. Ale jak kłaść akryl w narożnikach?

Odpowiednie przygotowanie podłoża

Jak kłaść akryl w narożnikach to pytanie zadają osoby, które po raz pierwszy wyrównują ściany akrylem budowlanym. Okazuje się, że jest to bardzo proste pod warunkiem odpowiedniego przygotowania ścian. Ściany, które będą spoinowane akryle muszą być przede wszystkim bardzo czyste i suche. Należy je więc odkurzyć z kurzu i pyłu oraz odtłuścić. W przypadku bardzo zniszczonych ścian, z który odpada stara farba należy ją usunąć. Ściany, które są porowate i bardzo chłonne, powinny zostać zagruntowane. Do porowatych i chłonnych ścian należą między innymi te wykonane z betonu komórkowego.

Nakładanie akrylu: jak to zrobić?

Do nakładania akrylu warto kupić szpachelkę oraz specjalny pistolet, który umożliwi precyzyjną aplikację masy akrylowej z kartusza. Przystępując do spoinowania zdejmujemy aplikator, odcinamy końcówkę kartusza ponad gwintem, nakładamy aplikator, a jego końcówkę nacinamy pod kątem 45 stopni. Jak kłaść akryl w narożnikach? Należy nakładać go płynnym ruchem przystawiając nos kartusza do szczeliny. Wypełnioną akrylem szczelinę należy wygładzić palcem zwilżonym w wodzie z szarym mydłem lub szpachelką. Należy to zrobić w czasie 2-10 minut.