Marka Kross – rowery dla wymagających

rowery turystyczne

Mówiąc o rowerach, nie sposób nie wspomnieć o tych marki Kross. Rowery turystyczne Kross cieszą się ogromnym uznaniem klientów w bardzo różnym wieku. Wyróżnia je najwyższa jakość, która sprawia, że taki rower to zakup na lata. Poznajmy bliżej markę Kross, której rowery turystyczne Kross są znakiem rozpoznawczym.

Krótka historia

Firma produkująca rowery turystyczne Kross pojawiła się na polskim rynku w 1990 roku. Początkowo była małym sklepikiem rowerowym. Wielka pasja i konsekwencja w dążeniu do celu właściciela sprawiła, że szybko stała się jednym z najważniejszych producentów rowerów na Starym Kontynencie.

Firma ma swój zakład produkcyjny w Przasnyszu, który położony jest około sto kilometrów od Warszawy. Stosowane są w nim najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym proces montażu i składania rowerów przebiega niezwykle sprawnie. Firma nieustannie się rozwija, czego najlepszym przykładem jest wybudowanie w 2000 roku nowej hali montażowej, spawalni ram oraz lakierni wodnej, która uważana jest za najbardziej nowoczesną w tej części Europy.

Przejęcia innych firm

W roku 2017 firma podjęła decyzję o przejęciu producenta rowerów elektrycznych. Chodzi o markę Multicycle. Ten prosty krok sprawił, że marka Kross zyskała jeszcze lepszą pozycję na rynku holenderskim, który przecież bardzo mocno kojarzy się z rowerami. Można spodziewać się, że firma będzie rozwijała się nadal, zaskakując swoich klientów kolejnymi ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Jej rowery to naprawdę najwyższa jakość.