Kupujemy pierwsze łóżeczko dla dziecka

Kupujemy pierwsze łóżeczko dla dziecka

Urządzaniu pokoju na mającego narodzić się dziecka to czynność, której przyszli rodzice oddają się z ogromną przyjemnością. Przez kilka miesięcy życia dużą część czasu maluch będzie spędzał w łóżeczku. Dlatego wybór łóżeczka dla dziecka powinien być dla przyszłych rodziców bardzo ważny. Na co należy zwracać uwagę na zakupach, aby wybór łóżeczka dla dziecka był łatwiejszy? Jakie elementy należy wziąć pod uwagę rozważając wybór łóżeczka dla dziecka?

Dobre łóżeczko dla dziecka

Dobre łóżeczko powinno przede wszystkim odpowiednie wymiary. W sklepach najczęściej sprzedawane są łóżeczka dla dzieci o wymiarach 120x60x70 centymetrów. Materiałami tradycyjnie używanymi do produkcji łóżeczka dla dzieci jest drewno lub sklejka. Łóżeczka te muszą być pomalowane farbami, które nie będą się łuszczyć; oczywiście farby muszą mieć odpowiednie atesty. Wśród różnych modeli wyjątkowo często wybierane są popularne od wielu lat łóżeczka dla dzieci ze szczebelkami. Odległość pomiędzy nimi musi uniemożliwiać włożenie i uwięźnięcie główki

Inne elementy łóżeczka

Łóżeczka dziecięce muszą być wykonane wyjątkowo starannie. Niedopuszczalne są zadziory czy niezabezpieczone zaślepkami śruby, którymi łóżeczko jest skręcone. W sklepach oferowane są łóżeczka dziecięce z kółkami. To bardzo komfortowe rozwiązanie, ale pod warunkiem, że kółka mają blokadę. Bardzo często łóżeczka dziecięce sprzedawane są bez materacyka. Kupując materacyk pamiętajmy, że powinien być on średnio twardy. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.