Kupujemy fotelik dla dziecka

Dziecko w foteliku

Jeśli zamierzamy podróżować samochodem z pociechą, musimy kupić odpowiedni fotelik dziecięce. Taki obowiązek nakłada na nas prawo. Trzeba jednak pamiętać, że fotelik dla dziecka ma za zadawanie przede wszystkim zapewnić maluchowi bezpieczeństwo. Z uwagi na bogatą ofertę fotelików podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby postawić na najlepszy model.

Fotelik dziecięcy dopasowany do auta

Nie wszystkie foteliki dziecięce można zamontować we wszystkich samochodach w sposób stabilny. Tymczasem stabilny montaż to jeden z tych elementów, które naprawdę znacząco wpływają na bezpieczeństwo pociechy korzystającej z fotelika.

Homologacja

Jeśli chcemy mieć pewność, że fotelik dziecięcy, który wybraliśmy jest na pewno dla naszej pociechy bezpieczny, musimy sprawdzić, czy posiada homologację ECE. Jest to europejski certyfikat bezpieczeństwa, który zgodnie z prawem powinny posiadać wszystkie foteliki dla dzieci. Niestety, w praktyce bywa tak, że wiele z nich homologacji nie ma albo wcale, ale spełniają one wyłącznie minimalne wymagania.

Wyniki testów zderzeniowych

To kolejny element, który warto uwzględnić, jeśli interesują nas naprawdę dobrej jakości foteliki dziecięce. Jeśli fotelik dla dziecka jest modelem o najwyższym stopniu bezpieczeństwa, przyznanych zostanie mu pięć gwiazdek. Absolutnie należy wystrzegać się tych, które w teście zderzeniowym otrzymały wyłącznie jedną gwiazdkę.

Foteliki dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne. Jeśli kogoś interesują foteliki dziecięce, ktoś planuje kupić fotelik dla dziecka i chce poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, odsyłamy do naszego innego artykułu.