Kto stosuje ceny transferowe?

Kto stosuje ceny transferowe?

Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym pojawiły się w 2000 roku. Przedsiębiorca, który je stosuje i otrzyma nakaz zobowiązany jest przygotować ich dokumentację. Dokumentacja cen transferowych powinna zostać przygotowana w ciągu siedmiu dni.

Przedsiębiorcom nie muszą grozić sankcje podatkowe

Ceny transferowe nazywane są także transakcyjnymi. Ceny transferowe stosują przedsiębiorstwa w przypadku transakcjami z podmiotami powiązanymi lub mającym siedziby w rajach podatkowych. Na rynku działają firmy zatrudniające specjalistów z zakresu prawa podatkowego. Do tych firm mogą zgłosić się wszyscy przedsiębiorcy, których obowiązkiem jest dokumentacja cen transferowych.

Należy pamiętać, że nieprawidłowo przygotowana dokumentacja cen transferowych skutkuje wysokimi sankcjami podatkowymi. Doradztwo prawne jest więc usługą, na której nie warto oszczędzać. Warto przy tym dodać, że urzędy skarbowe dokonują bardzo częstych kontroli tej dokumentacji. Ceny transferowe Poznań to usługa, z której warto więc skorzystać.

Aby zmniejszyć ryzyko podatkowe

Celem stosowanie cen transferowych jest zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie ryzyka związanego z transakcjami dokonywanymi między powiązanymi podmiotami. Doradztwo prawne to szereg usług, które ten cel pozwalają osiągnąć. Znalezienie kancelarii z Poznania, która taką usługę świadczy jest bardzo proste. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „ceny transferowe Poznań„, aby po chwili móc wybrać najlepszą firmę. Brak dokumentacji  cen transferowych lub jej nierzetelne przygotowanie może mieć bardzo poważne konsekwencje.