Jakie rodzaje drzwi wewnętrznych są w sprzedaży ?

Jakie rodzaje drzwi wewnętrznych są w sprzedaży ?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia, bez którego trudno wyobrazić sobie jakikolwiek dom lub mieszkanie są drzwi. Polski producent (podobnie jak każdy inny działający na rynku) posiada w swojej ofercie tak wiele różnorodnych rodzajów drzwi, iż nikt nie powinien mieć problemu z dobraniem ich do swoich potrzeb bądź upodobań. A jakie są podstawowe rodzaje drzwi, które w swojej ofercie posiada niemal każdy producent drzwi? Oto te najbardziej popularne.

Drzwi rozwierane

Jednym z najpopularniejszych rodzajów drzwi, które oferuje każdy producent drzwi wewnętrznych są drzwi rozwierane. Tutaj wyróżniamy drzwi dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe, przy czym te drugie mogą być lewe lub prawe. W tym przypadku trzeba pamiętać o tym, aby przed wybraniem drzwi lewych lub prawych sprawdzić, po której stronie znajdują się zawiasy.

Drzwi przesuwne

Konstrukcja drzwi przesuwnych polega na tym, iż jedno lub dwa skrzydła przesuwają się na szynie. W tym przypadku skrzydło jest montowane w prowadnicy nad otworem drzwiowym, a po otwarciu drzwi chowa się ono w kasecie lub zachodzi na ścianę. Takie drzwi dają więcej przestrzeni, ale przy ich wymianie trzeba niestety wyburzać część ściany i budować nową.

Drzwi składane i harmonijkowe

Kolejnym wariantem drzwi wewnętrznych są drzwi składane i harmonijkowe. W tych pierwszych skrzydło jest utworzone z dwóch lub trzech elementów pionowych, które są połączone zawiasami. Natomiast w przypadku drzwi harmonijkowych tych elementów jest więcej, a skrzydło porusza się po szynie, która jest zamontowana w górnej części ościeżnicy.

Wszystkie wymienione wyżej rodzaje drzwi wewnętrznych można zamontować w każdym domu lub mieszkaniu. Wybór konkretnego modelu jest kwestią bardzo indywidualną. Ważne jest to, iż wszystkie te rodzaje drzwi oferuje niemal każda fabryka drzwi Świętokrzyskie. To jedno z wielu województw, w którym takie drzwi można zakupić.