Jak tanio wynająć samochód?

Jak tanio wynająć samochód?

Wynajem aut Kraków jest coraz korzystniejszym sposobem na podróżowanie, zwłaszcza kiedy alternatywą jest taksówka. Jak jednak sprawić, aby wynajęcie pojazdu było jak najtańsze?

Rabaty i wszelkie promocje

Prawie każda wypożyczalnia samochodów Kraków ma zniżki na wynajem samochodów. Zdobycie ich jest łatwe, najważniejsze jest, aby dowiedzieć się, że są specjalne oferty na wynajem samochodów. Stałe rabaty są często powiązane z kartami bankowymi. Zdarza się, że wypożyczalnie wysyłają osobiste kody promocyjne e-mailem lub ogłaszają tymczasową promocję, w tym wspólną z partnerami, która jest ważna dla wszystkich. Sprawdź sekcję „Promocje” lub „Partnerzy” w witrynie dystrybutora. Możesz użyć wszystkiego, co znajdziesz, oprócz tego, do czego nie masz prawa: na przykład nie powinieneś wprowadzać kodu firmowego, jeśli nie pracujesz w tej firmie, oraz kodu dla posiadaczy elitarnych kart bankowych, jeśli ich nie masz.

Jeśli często planujesz wynajmować samochód, warto dołączyć do programu lojalnościowego. Im wyższy status w programie, tym lepsze warunki wynajmu i przyjemniejsze bonusy.

Wybieraj dostosowane pojazdy do twoich potrzeb

Im mniejszy samochód, tym tańszy wynajem. Najbardziej przystępne cenowo są małe samochody z manualną skrzynią biegów. Jeśli masz szczęście, dostaniesz samochód klasy średniej bez dodatkowych kosztów. Stacja wynajmu nie ma prawa odmówić wynajmu, jeśli istnieje rezerwacja, a jeśli nie ma potrzebnego samochodu, otrzymasz samochód o klasie wyższej. Szansa nie jest tak mała, jak mogłoby się wydawać: tanie samochody rozchodzą się szybko.

Zastanów się, co jest bardziej opłacalne: samochód na benzynę lub olej napędowy. Wynajem samochodu z silnikiem Diesla będzie kosztować więcej niż z benzyną. Jednak biorąc pod uwagę, że taki pojazd zużywa znacznie mniej paliwa, co samo w sobie jest tańsze niż benzyna, podczas jazdy na długich dystansach może być korzystne.