Jak kupić komfortowe łóżeczko dla noworodka?

Jak kupić komfortowe łóżeczko dla noworodka?

Wybór łóżeczka dla dziecka powinien być szczególnie rozważny. Noworodek, a później niemowlak będą w nim spędzać mnóstwo czasu. Wybór łóżeczka dla dziecka jest trudny, gdyż powinno ono być funkcjonalne i bezpieczne. Na co zwrócić uwagę na zakupach, aby nie żałować decyzji? Wybór łóżeczka dla dziecka – co jest najważniejsze i czym się kierować?

Jaki rodzaj łóżeczka wybrać?

Łóżeczka dla dzieci to obecnie mnóstwo różnorodnych modeli, które różnią się przede wszystkim ceną, kolorem i wyglądem. Łóżeczka dla dzieci, które są wybierane przez rodziców wyjątkowo często należą modele ze szczebelkami. Muszą one być tak rozstawione, aby nie zmieściła się pomiędzy nimi główka dziecka. Pomiędzy szczebelkami szczelina nie powinna być większa niż 6 centymetrów. Materiałem tradycyjnie używanym do produkcji łóżeczka dla dzieci jest drewno. Dokonując wyboru łóżeczka sprawdźmy, czy do jego pomalowania zostały użyte farby z odpowiednimi atestami.

Wielkość łóżeczka

Łóżeczka dziecięce najczęściej mają wymiary 120x 60 centymetrów. Można również spotkać także łóżeczka dziecięce o trochę większych wymiarach: 140×70 centymetrów. Gdy wybieramy łóżeczka dziecięce zainteresujmy się, czy zostały one wykonane zgodnie z normą PN-EN 716-1. Takie łóżeczka są bezpieczne. Powinno nas zainteresować również to, czy kupowane łóżeczko ma certyfikaty i atesty. Również wszystkie akcesoria, które znajdą się na wyposażeniu łóżeczka takie atesty i certyfikaty powinny posiadać. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.