Foteliki dziecięce do samochodu: wyposażenie, o którym muszą pomyśleć wszyscy rodzice

dziecko w samochodzie

Każdy właściciel samochodu, który decyduje się na przewożenie dziecka musi pamiętać, że w świetle obowiązujących przepisów należy to robić w odpowiednio dobranym foteliku samochodowym. Jest to kwestia nie tylko przestrzegania prawa, ale również zapewnia bezpieczeństwa maluchowi. Sklep z fotelikami to miejsce, w którym bez trudu uda się nam znaleźć fotelik naprawdę dobrej jakości. Co jednak warto wiedzieć zanim odwiedzimy sklep z fotelikami?

Grupy wagowe

Zanim odwiedzimy sklep z fotelikami, powinniśmy wiedzieć, że foteliki samochodowe dzieli się na pięć grup wagowych. Wyróżnia się w związku z tym:

  • grupę 0;
  • grupę 0+;
  • grupę I;
  • grupę II;
  • grupę III.

Pierwsze foteliki przeznaczone są dla dzieci najmniejszych, a więc tych, których ciężar nie przekracza dziesięciu kilogramów. Grupa III obejmuje foteliki dla dzieci o masie ciała od dwudziestu dwóch do trzydziestu sześciu kilogramów. Dlatego tak ważne jest, aby przed udaniem się do sklepu z fotelikami zważyć malucha.

Homologacja ECE

Dobry sklep z fotelikami oferuje swoim klientom wyłącznie wysokiej jakości foteliki mające homologację ECE. Jest to europejski certyfikat bezpieczeństwa, który jest gwarantem tego, że fotelik jest bezpieczny dla naszego dziecka. W sprzedaży powinny być dostępne wyłącznie foteliki z homologacją. W praktyce bywa to jednak różnie.

Wymienione elementy to nie wszystko, co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając fotelik samochodowy. Należy pamiętać, że od jego jakości zależy bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego na foteliku nigdy nie należy oszczędzać.