Ekogroszek – dlaczego warto go kupić?

Ekogroszek - dlaczego warto go kupić?

Ekogroszek to nazwa określająca paliwo stałe, które produkowane jest z węgla kamiennego lub brunatnego i które wykorzystywane jest do wytwarzania energii cieplnej. Nazwa nawiązuje nie tylko do jego wyglądu (forma groszku, czyli drobne ziarna, mające od 5 do 25 mm), lecz również do jego ekologicznych cech.

Po spaleniu takiego groszku pozostaje o wiele mniej popiołu, a w dodatku wytwarzana ilość tlenków siarki jest niższa niż w przypadku innych rodzajów produktów. Jest on również praktyczny – nie trzeba nasypywać go samodzielnie, ponieważ służą do tego specjalne, automatyczne podajniki węgla. Co warto wiedzieć o produkcie Ekogroszek Ogień?

Zalety Ekogroszku Ogień

Ekogroszek Ogień to produkt bardzo chętnie kupowany, a zatem doceniany przez klientów. Nadaje się do kotłów z automatycznymi podajnikami paliwa, jest dokładnie posortowany, zawiera minimalną ilość siarki. Wytwarza niewielką ilość popiołu, a co za tym idzie, sprawia że sprzątanie może być rzadsze i w dodatku nie zajmuje wiele czasu. Ekogroszek Ogień sprzedawany jest w wygodnych opakowaniach, jego wartość opałowa to 22-24 MJ/kg, a spiekalność to 0 RI +/- 1. 

Hurtowa sprzedaż Ekogroszku

Żeby zapewnić ciepło w domu w okresie grzewczym, należy zakupić sporo węgla. Na szczęście ekogroszek sprzedawany jest w większych opakowaniach, dzięki czemu łatwo jest go przechowywać, a przy tym na pewno go nie zabraknie, gdy zakupi się ich kilka. Ogień sprzedawany jest w 25-kilogramowych workach. Posiada też granulację 8-25 mm. Można zakupić węgiel hurtowo, żeby wystarczył na całą jesień i zimę