Drzwi wewnętrzne jakie są podstawowe rodzaje?

Drzwi wewnętrzne jakie są podstawowe rodzaje?

Jednym z podstawowych elementów każdego domu lub mieszkania są drzwi. Polski producent oferuje swoim klientom bardzo różnorodne drzwi. A taka różnorodność sprawia, iż każdy może je dobrać adekwatnie do własnych potrzeb i upodobań. Zatem jakie rodzaje drzwi posiada w swoje ofercie niemal każdy producent drzwi? 

Podział drzwi ze względu na otwieranie

Każdy producent drzwi wewnętrznych oferuje swoim klientom różnorodne drzwi, które można podzielić ze względu na sposób otwierania. W tym przypadku najpopularniejsze modele to:

  • drzwi rozwieralne (prawe lub lewe), które składają się ze skrzydła osadzonego na ościeżnicy (a to powoduje składanie drzwi w bok)
  • drzwi składane (łamane), którego skrzydło składa się z kilku elementów, a otwieranie ich powoduje złożenie w bok
  • drzwi harmonijkowe, które są rodzajem drzwi składanych, ale ich skrzydła składają się z bardzo wąskich elementów
  • drzwi przesuwne, które są bardzo efektowne i wygodne w użyciu

Każdy z tych rodzajów drzwi ma swoich zwolenników i wszystkie te drzwi produkuje niemal każda fabryka drzwi Świętokrzyskie. To jedno z województw, gdzie bez problemu można je wszystkie zakupić.

Podział drzwi ze względu na materiał

Każdy producent drzwi oferuje nie tylko różne typy drzwi, ale także różne materiały, z których są one wykonane. Tutaj klient ma do wyboru:

  • płyty drewnopochodne (MDF lub HDF), które cieszą się dużą popularnością ze względu na dość dobrą jakość i stosunkowo niską cenę
  • drewno lite, które jest bardzo eleganckie i efektowne, a odpowiednio zabezpieczone także i dosyć trwałe
  • drewno klejone warstwowo, które jest odporne na paczenie i dzięki temu odznacza się dużo większą trwałością niż drewno lite

Oprócz wyżej wymienionych materiałów niemal każdy producent drzwi posiada w swojej ofercie także drzwi szklane. W tym przypadku szkło może być przezroczyste lub piaskowane – w tym przypadku jest to kwestia indywidualnego wyboru.

Drzwi wewnętrzne znajdują się w każdym domu i mieszkaniu. Na szczęście ich wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.