Dodatkowe miejsce do spania

Dodatkowe miejsce do spania

Sen to podstawowa czynność, jaką się wykonuje w domu. Dla wielu osób jest to czynność niemal jedyna, ponieważ swoje mieszkania traktują jak sypialnie, do których wpadają tylko na kilka godzin dziennie. Mimo wszystko, spanie to poważny problem w większości mieszkań, ponieważ potrzeba dla niego dużo miejsca, a tego zawsze brakuje. Jak sobie z tym poradzić?

Rozkładane sofy i wersalki

Najczęściej wykorzystuje się sofy z funkcją spania. W latach dziewięćdziesiątych prawdopodobnie sofy do spania dominowały na rynku i większość sprzedawanych modeli oferowała możliwość ich rozłożenia. Było to po prostu praktyczne i z tego powodu sofy rozkładane z funkcją spania stały się tak popularne.

Potrzebne było miejsce do spania, a wersalki do salonu rozkładające się do wielkości łóżka sprawiały, że można było się wygodnie wyspać. Problemem z nimi było jednak to, że trzeba było robić porządek w pomieszczeniu i na przykład odsuwać stolik i fotele. Nie był to wielki problem, zwłaszcza jeśli miało się nowoczesne meble, ale mimo wszystko nie każdy był skłonny postawić na kanapy rozkładane lub rozkładane fotele, bo takie też były.

Inne dostępne opcje

W salonie możliwości za wiele nie było, ale już na przykład w pokoju dzieci można było zaszaleć. Bardzo popularne stały się zwłaszcza łóżka piętrowe i to nie tylko w ujęciu takim, że jedno łóżko było nad drugim. Pod łóżkiem na swoistej antresoli można było stworzyć chociażby miejsce do nauki lub wstawić szafki i przechowywać tam różne rzeczy. Sprawdzało się to znakomicie zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie dzieci było więcej, a pokój dla nich dało się wygospodarować tylko jeden. Pozwalało to też na stworzenie całkiem ciekawych aranżacji.