Dlaczego warto regularnie wymieniać filtry w samochodzie?

Dlaczego warto regularnie wymieniać filtry w samochodzie?

Kierowcy powinni dbać nie tylko o dobry stan techniczny samochodu, ale również o własne zdrowie. W Polsce występuje duże stężenie smogu, toteż należy szczególnie zatroszczyć się o wymianę samochodowych filtrów powietrza i filtrów kabinowych. W teorii ogólne wytyczne zalecają przeprowadzać ją raz do roku, lub raz na 20 000 km, jednak należy to robić nieco częściej, gdyż dopuszczalne górne normy zanieczyszczenia przekroczone są nierzadko nawet o kilkaset procent.

Sklep z szerokim wyborem części

Filtry (powietrza, kabinowe, oleju, paliwa i LPG) to relatywnie tanie części samochodowe, o ile nie najtańsze z nich. Kierowcy mogą zlecić ich wymianę podczas serwisowania lub naprawy auta, nierzadko jednak można zrobić to zupełnie samodzielnie – jest to stosunkowo łatwa i prosta czynność. Jeżeli ktoś wymienia filtry samochodowe na własną rękę, może poszukać ich w specjalistycznych sklepach internetowych z auto-częściami. Niejedna hurtownia części samochodowych oferuje także sprzedaż detaliczną, a jednocześnie zapewnia odbiorcom indywidualnym najniższe ceny na rynku.

Sklep z częściami samochodowymi – fachowe doradztwo

Filtr kabinowy z węglem aktywnym czy z włókniną? Nie wiesz, który będzie bardziej odpowiedni? Doświadczony personel sklepów motoryzacyjnych takich jak służy fachową i wyczerpującą poradą. W dobrze zaopatrzonych sklepach i hurtowniach znajdziesz akcesoria, części i podzespoły do wszystkich popularnych w naszym kraju marek pojazdów: części do Opla, części do Renault, części do Audi, części do BMW, części do vw i wiele innych. Zapraszamy.