Czym są ceny transferowe?

Czym są ceny transferowe?

Z pojęciem cen transferowych zetknęło się niewiele osób. Nie są to bowiem ceny, z którymi stykamy się na co dzień na przykład robiąc zakupy. Zobaczmy więc czym one są.

Kto ma obowiązek stosowania cen transferowych?

Ceny transferowe nazywane są także cenami transakcyjnymi. Jako ceny transferowe określa się ceny stosowane w transakcjach, które zawierają między sobą podmioty powiązane. Ceny transferowe odnoszą się także do transakcji zawieranych między podmiotami których siedziby mieszczą się w państwach określanych jako raje podatkowe. Od cen wynegocjowanych na wolnym rynku w zbliżonych warunkach, ale przez podmioty nie powiązane, mocno się więc różnią.

W przypadku cen transferowych poziom ryzyka jest dość znaczny, każda transakcja powinna więc być monitorowania. W tym celu warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które świadczą doradztwo prawne. Aby zmniejszyć ryzyko podatkowe, doradztwo prawne powinno być usługą, z której podmioty stosujące ceny transferowe powinny korzystać już na wstępnym etapie transakcji.

Szeroki zakres świadczonych usług

Znalezienie specjalistów, którzy zajmują się doradztwem prawnym w zakresie cen transferowych nie jest trudne. Ceny transferowe Poznań to usługa, która jest skierowana nie tylko do podmiotów działających na terenie stolicy Wielkopolski. Ceny transferowe Poznań to bardzo szeroki zakres usług. Dokumentacja cen transferowych jest jedną z nich. Podmioty, którym potrzebna jest pomoc w sprawie cen transferowych, mogą skorzystać z pomocy doradcy.