Co warto uwzględnić, kupując fotelik dla dziecka?

dziecko

Foteliki dziecięce mają za zadanie zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas jazdy. Obowiązek używania fotelików nakłada obowiązujące w Polsce prawo. W sklepach oferujących foteliki dziecięce znajdziemy szeroki wybór tego rodzaju produktów. W związku z tym podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy zakupić fotelik dziecięcy najwyższej jakości.

Przede wszystkim homologacja

Każdy fotelik dziecięcy, jaki dostępny jest w legalnej sprzedaży musi posiadać homologację ECE. Jest to europejski certyfikat bezpieczeństwa, który jest najlepszym gwarantem tego, że nasza pociecha podczas jazdy będzie naprawdę bezpieczna. Zanim jednak kupimy fotelik dla dziecka, powinniśmy pamiętać, że zgodnie z przepisami niezbędne jest spełnienie wyłącznie minimalnych wymagań. Lepiej więc zdecydować się na naprawdę dobry fotelik.

Testy zderzeniowy

Foteliki dla dzieci poddawane są tak zwanym testom zderzeniowym, które organizowane są przez niezależne organizacje konsumenckie. Testy zderzeniowe to najlepszy sposób na sprawdzenie, jak bezpieczny jest fotelik. Wybierając fotelik dla dziecka, warto szukać takiego, któremu po takim teście przyznano pięć gwiazdek. Lepiej wystrzegać się modeli z jedną gwiazdką.

Foteliki dla dzieci muszą być nie tylko wygodne i ładne, ale przede wszystkim bezpieczne. Dlatego producenci oferujący foteliki dziecięcego kładą duży nacisk na rozmaite testy. Czy kupując fotelik dla dziecka warto oszczędzać? Z pewnością nie! Jeśli temat ten jest Ci bliski, odsyłamy do naszego poprzedniego artykułu, którego tematem są właśnie foteliki dla dzieci.